نمایش اخبار

نمایش اخبار ویژه

امینی در جلسه شورای مدیران بازرسی مناطق :
از حق مردم و شهرداری نخواهیم گذشت

رئیس سازمان بازرسی بر ارتقاء خدمت رسانی به شهروندان و رضایت آنان تاکید کرد و گفت: مدیران بازرسی در انجام وظایف خود، نه از حق مردم کوتاه می آیند و نه از حق شهرداری گذشت می کنند.به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی شهرداری تهران، رمضان امینی در جلسه شورای مدیران بازرسی مناطق 22 گانه که به میزبانی منطقه 7 شهرداری و با محوریت خدمات شهری و فضای سبز در روز یکشنبه 11 آذر برگزار شد، حسن اجرای امور و انجام کارها در مسیر اصلی خود را از اهداف بازرسی دانست و اظهار داشت: ما در بازرسی در تقابل با هیچ مدیری نیستیم و آنچه که به عنوان منشور اصلی باید به آن توجه شود، صیانت از مدیران و مجموعه سازمان و حفظ دستاوردها و سلامت سازمان است.

وی پیشگیری، هدایت، بازرسی قانون مدار، دانش مدار و مقتدرانه را از محورهای اصلی سازمان مطرح کرد و افزود: همه ما باید با شناخت حوزه کاری خود، شناخت افراد، امکانات، ظرفیت ها، توانمندی ها و شناسایی نقاط قوت و ضعف، تلاش کنیم تا جایگاه تهران به عنوان پایتخت و ام القراء جمهوری اسلامی ایران حفظ شود.

بازرسی باید تسهیل گر باشد نه توقف کننده
امینی با بیان اینکه همه ما در شهرداری عضو یک خانواده می باشیم عنوان کرد: بازرسی باید تسهیل گر باشد نه توقف کننده و نتیجه و بازخورد بازرسی باید رضایت مندی مردم و ارتقاء خدمات به آنان از لحاظ کمی و کیفی باشد.

رئیس سازمان بازرسی بر رعایت حسن خلق و مهربانی در کنار حفظ اقتدار توسط مدیران بازرسی تاکید کرد و ادامه داد: ما باید به گونه ای عمل کنیم که در اوج رافت، با یک بازرسی قانون مدارانه از بروز تخلفات پیشگیری کرده و بتوانیم مدیرانی شجاع و با قدرت ریسک پذیری بالا پرورش دهیم که در شرایط بحرانی بتوانند تصمیمات صحیح بگیرند.

وی خطاب به مدیران بازرسی مناطق گفت: شما درمنطقه نوک پیکان خدمت رسانی به شهروندان هستید و در انجام وظایف خود به هیچ عنوان از حق مردم و شهرداری گذشت نکنید. قرار نیست شهر را آباد کنیم ولی عده ای آسیب ببیند. مردم باید مورد احترام قرار گیرند و از طرفی کارمندان خوب و همه کسانی که به مردم خدمت می کنند هم مورد حمایت واقع شوند.
امینی ضمن تاکید بر آمادگی بازرسان در زمان بارش نزولات آسمانی، رسیدگی و نظارت بر ستادهای برف روبی و تجهیزات و ماشین آلات ستادها، مرمت شریان ها و کانال های زیر زمینی و لایروبی آنها، هدایت آبهای سطحی، استفاده از تشکل های مردمی و همکاری آنان در برف روبی محله، حفظ آسفالت و فضای سبز در زمان شن پاشی و نمک پاشی معابر و موارد مشابه را مورد توجه بازرسان مناطق قرار داد. 

رتبه اول منطقه 7 در سطح پروژه های فیزیکی و هزینه ای
سمیه حاجوی شهردار منطقه 7 نیز برگزاری دوره ای جلسات شورای مدیران بازرسی در مناطق 22 گانه را اقدامی شایسته و نشان از نگاه مثبت سازمان بازرسی دانست و گفت: حضور مدیران بازرسی به صورت دوره ای درمناطق باعث می شود تا آنها، هم از نزدیک با اوضاع منطقه آشنا شوند و هم مسائل خود را به راحتی مطرح کنند و این موضوع یک نوع تعامل میان بازرسی و حوزه های اجرایی است.

وی با بیان اینکه شفاف سازی یکی از تاکیدات سازمان بازرسی می باشد اظهار داشت: شهرداری منطقه 7 نیز این مهم را سرلوحه کار خود قرار داده است و در همین راستا کمیته فنی متشکل از مدیر بازرسی، ممیز مالی و تمامی معاونت های اجرایی در منطقه شکل گرفته که قبل از انجام هر کاری، موضوعات در این کمیته مطرح و مشکلات، نقاط ضعف و قوت آن بررسی و پس از تایید نهایی معاون مربوطه اجرایی می شود.

حاجوی راه اندازی سامانه ای در حوزه نگهداشت عمرانی را یکی دیگر از اقدامات منطقه عنوان کرد و افزود: در این سامانه هر قسمتی از معبر که دستخوش کارهای نگهداشت عمران از حیث جدول و آسفالت شود با توجه به مختصات محیطی ثبت و این کار باعث می شود تا شناسنامه دقیقی از تمامی فعالیت های عمرانی منطقه وجود داشته باشد.

شهردار منطقه 7 نظارت بر پیام های 137 و 1888 و پیگیری مسائل مربوط به نواحی را مورد توجه قرار داد و افزود: در همین راستا تمامی معاونت ها موظف شده اند تا هفته ای یک بار به نواحی رفته و مسائل تخصصی خود را مورد بررسی قرار دهند.
وی در ادامه با اشاره به رتبه برتر منطقه در سطح پروژه های فیزیکی و هزینه ای اظهار داشت: پیشرفت فیزیکی و ثبت هزینه ریالی منطقه 7 در میان مناطق 22 گانه، با 76 درصد رتبه اول را دارد .

فردین رحمان نژاد معاون سازمان بازرسی در حوزه خدمات شهری نیز در این جلسه با اشاره به شروع فصل بارندگی، به بیان توضیحاتی در خصوص مهم ترین اقدامات نظارتی این معاونت در جهت کاهش مشکلات شهری و افزایش رضایت مندی مردم در هنگام بارش برف و باران پرداخت و گفت: در این خصوص تیم ها و کارگروه های تخصصی تشکیل شده و ضمن شناسایی نقاط قوت و ضعف، آمادگی لازم برای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان ایجاد گردیده و تمام تلاش ما بر این است تا به کمک بازرسان مناطق 22 گانه بتوانیم لحظات خوبی را برای مردم تهران در زمان بارش نزولات آسمانی رقم بزنیم.

میثم عنقایی معاون امور مناطق سازمان بازرسی نیز در ادامه جلسه، پیگیری و نظارت بر ورود اطلاعات سامانه شفافیت، مبنی بر ورود اطلاعات قراردادهای بالای 250 میلیون تومان را مورد تاکید قرار داد و افزود:  پیگیری آراء ماده صد که در سطح مناطق جریمه مالی دارند نیز باید در دستور کار بازرسان قرار گیرد و معاونت شهرسازی و اجرای احکام مناطق موارد مربوطه را پیگیری کرده و به نتیجه برسانند.
عنقایی بحث نظارت بر عملیات برف روبی و نقاط آبگیر را حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: گزارش های نوبه ای در این خصوص باید به سیستم های اجرایی داده شده تا نقص ها برطرف گردد.print

03/12/2018 03:41:50 ب.ظ


تعداد بازدید: 123