نمایش اخبار

نمایش اخبار ویژه

در احکام جداگانه از سوی رئیس سازمان بازرسی
انتصابات جدید در حوزه های مختلف سازمان بازرسی صورت گرفت

در مراسم و احکام جداگانه از سوی رئیس سازمان بازرسی، انتصابات جدید مدیران بازرسی در حوزه های سازمان خدمات اجتماعی، معاونت خدمات شهری ، اداره رسیدگی به شکایات و شرکت برج میلاد برگزار شد. ایرانشاهی در مراسم معارفه مدیر بازرسی سازمان خدمات اجتماعی :

 خدمت به قشر آسیب پذیر تسکین آلام جامعه است 

جانشین سازمان بازرسی با اشاره به سفارش بزرگان دینی برای خدمت به مردم گفت: خدمت در سازمان خدمات اجتماعی یکی از بهترین فرصت ها برای بالاترین خدمت رسانی به مردم به ویژه قشر آسیب پذیر است و به گونه ای تسکین بخشیدن به آلام جامعه بشمار می رود.

به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی شهرداری تهران؛ علی ایرانشاهی در مراسم تکریم و معارفه مدیر بازرسی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی که با حضور مدیر عامل این سازمان، معاون امور اجتماعی و فرهنگی سازمان بازرسی و جمعی از مدیران دو مجموعه برگزار شد بر رویکرد سازمان بازرسی در همکاری ، تعامل و کمک به سیستم و مدیران اجرایی تاکید کرد و عنوان داشت: هنر ما در این است که به صورت دوستانه، هدایتگرانه و ارشادانه از انجام تخلفات پیشگیری کنیم و به مجموعه های شهرداری کمک کنیم تا امور در چارچوب قانون انجام شود.

وی با بیان اینکه هیچ دستگاهی از نظر خدمات دهی به گستردگی شهرداری نیست خاطرنشان کرد: طبیعتاً این حجم گسترده فعالیت ها در شهرداری نارضایتی هایی را به همراه دارد که تلاش مدیران شهری در جهت کاهش نارضایتی ها و ارائه بهترین خدمات به شهروندان است و ایجاد سامانه های 137 و 1888 نیز در همین راستا صورت گرفته است.

ایرانشاهی سازمان خدمات اجتماعی را یکی از مهم ترین حوزه ها در خدمت رسانی به شهروندان به ویژه قشر آسیب پذیر دانست و افزود: بنا به گفته بسیاری از علما و بزرگان دینی هیچ خدمتی بالاتر از خدمت به مردم نیست و با توجه به کارهای خوب و ارزشمندی که در سازمان خدمات اجتماعی در حفظ کرامت انسانی صورت گرفته است، انعکاس این کارها و خدمات تا حدی مغفول مانده و نیاز به اطلاع رسانی بیشتری دارد.

سید نجم الدین محمدی مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی نیز در این مراسم حضور بازرسی در کنار مدیران اجرایی را به نفع مجموعه دانست و گفت: همه ما از بازرسی های دقیق و در چارچوب قانون استقبال می کنیم و تذکری که از دورن مجموعه شهرداری داده می شود قطعاً با هدف سالم سازی مجموعه و روان سازی امور است.

بر اساس این گزارش در پایان مراسم با حکمی از سوی رئیس سازمان بازرسی، افخم السادات فاطمی در سمت مدیر بازرسی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی منصوب و از زحمات محمد عباسی مدیر بازرسی سابق این مجموعه تقدیر بعمل آمد.
 

با احکامی جداگانه از سوی رئیس سازمان بازرسی
انتصابات جدید در حوزه معاونت خدمات شهری و اداره رسیدگی به شکایات سازمان بازرسی صورت گرفت

در انتصابات جدید سازمان بازرسی، بهمن ابره دری در سمت سرگروه بازرسی خدمات شهری منصوب و جواد سلیمی رئیس اداره رسیدگی به شکایات سازمان شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی شهرداری تهران؛ در احکامی جداگانه از سوی رئیس سازمان بازرسی و طی مراسمی که با حضور جانشین سازمان بازرسی ، مدیر حوزه ریاست سازمان ، معاون بازرسی در حوزه خدمات شهری و جمعی از مدیران و کارشناسان سازمان بازرسی برگزار شد، جواد سلیمی به عنوان رئیس اداره رسیدگی به شکایات سازمان بازرسی منصوب و بهمن ابره دری رئیس سابق این اداره ، با حکمی جداگانه، در سمت سرگروه بازرسی خدمات شهری معرفی شد. همچنین از خدمات محسن وشائی نظنزی سرگروه سابق خدمات شهری سازمان بازرسی تقدیر بعمل آمد.

علی ایرانشاهی در این مراسم جایگاه اداره رسیدگی به شکایات را بسیار حساس و مهم دانست و گفت: با توجه به اینکه این اداره آخرین جایی است که شهروندان جهت رسیدگی به درخواست های خود به آن مراجعه می کنند می بایست از هر حیث مورد توجه قرار گیرد چرا که خدمت به مردم علاوه بر سعادت اخروی سعادت دنیوی را نیز در پی دارد.
وی خاطرنشان کرد: کرامت ارباب رجوع باید در اولویت باشد به نحوی که در مقابل درخواست های غیر منطقی مراجعین سعه صدر، سر لوحه کار قرار گیرد.
 ایرانشاهی در مراسم تکریم و معارفه مدیر بازرسی برج میلاد:
نظارت بر اجرای صحیح قانون از عوامل توسعه یافتگی است

جانشین سازمان بازرسی بر اجرای قانون در همه امور تاکید کرد و اظهار داشت:  یکی از شاخص های توسعه یافتگی کشورها، بازرسی و نظارت بر اجرای صحیح و عادلانه قوانین است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی؛ در این مراسم که با حضور مدیرعامل شرکت برج میلاد، جانشین سازمان بازرسی، معاون سازمان در حوزه اجتماعی و فرهنگی و جمعی از مدیران دو مجموعه برگزار شد، علی ایرانشاهی بر اهمیت نقش بازرسی و نظارت و رویکرد سازمان بازرسی شهرداری تهران اشاره کرد و اظهار داشت: ما در شهرداری همه عضو یک خانواده ایم و بازرسی در کنار مجموعه های اجرایی به رفع مشکلات کمک خواهد کرد تا سیستم های عملکردی کار را به نحو احسن انجام دهند.

وی انجام کارها در چارچوب قانون را مورد تاکید قرار داد و افزود: یکی از عمده ترین دلایل توسعه یافتگی کشورها رعایت قانون است و ما نیز اگر به دنبال دست یابی به توسعه پایدار هستیم، شرط اول آن رعایت قانون برای همه است؛ چراکه اگر قانون درست و یکسان اجرا نشود به شاخص های مد نظر دست نمی یابیم.

ایرانشاهی ادامه داد: بسیاری از کارشناسان معتقدند، در بحث توسعه، ناهنجاری هایی که ایجاد می شود ناشی از این است که چارچوب های تبیین شده یا درست تنظیم نشده است یا اینکه به درستی اجرا نشده اند. در اینجا نیز نقش بازرسی بیشتر نمایان می شود؛ زیرا در کشور ما قانون کامل و دقیقی وجود دارد اما شاید اگر در بحث نظارت در اجرای قانون بهتر عمل می کردیم، از وضعیت مطلوب تری برخوردار بودیم.

نقش بازرسی در ایجاد نظام اداری کارآمد و اثربخش
علی درویش پور مدیر عامل شرکت برج میلاد نیز اهمیت جایگاه بازرسی را از سه منظر مورد توجه قرار داد و گفت: از نگاه اول، امروز یکی از مهم ترین کارکردهای مدیریت کنترل نظارت است.

وی به دیدگاه دوم در خصوص اهمیت بازرسی اشاره کرد و افزود: یکی از برنامه های هفت گانه که در دنیا برای مفهوم توسعه دنبال می شود، یک نظام اداری کارآمد و کار بلد است و این نظام اداری اتفاق نمی افتد مگر با شفاف سازی و پاسخگویی، که همه اینها در سایه نظارت درست و دقیق است. بازرسی و نظارت، بهره وری و اثر بخشی مجموعه را افزایش داده و باعث می شود سیستم اداری سیستمی کارآمد و کاربلد بوده و مفهوم توسعه در آن محقق شود.

درویش پور در ادامه یکی از شروط اقتدار کشور در عرصه های بین المللی و مشروعیت و مقبولیت نظام را درگرو ارتباط تنگاتنگ مردم با دستگاه های اجرایی دانست و عنوان کرد: زمانی که سیستم های اداری درست عمل کنند و شفاف و پاسخگو باشند، مردم هم به آنها اعتماد کرده و باعث ایجاد مشارکت خواهد شد. در اینجا نیز اهمیت نقش بازرسی مشخص می شود و این شفافیت، اعتماد و پاسخگویی بدون نظارت و بازرسی در سیستم های اداری اتفاق نمی افتد.

براساس این گزارش، در پایان جلسه طی حکمی از سوی رئیس سازمان بازرسی محمد رضا رستمی رهرو در سمت مدیر بازرسی شرکت برج میلاد منصوب و از خدمات ابوالفضل جعفری مدیر سابق بازرسی این مجموعه تقدیر بعمل آمد.

 
print

17/11/2018 01:11:13 ب.ظ


تعداد بازدید: 423