نمایش اخبار

نمایش اخبار ویژه

ایرانشاهی در مراسم تکریم و معارفه مدیر بازرسی سازمان پسماند:
سازمان مدیریت پسماند از حوزه های فرصت آفرین شهرداری است

جانشین سازمان بازرسی شهرداری تهران با اشاره به پتانسیل های موجود در سازمان مدیریت پسماند اظهار داشت: بحث پسماند به جهت ظرفیت درآمدزایی بالا یکی از حوزه های فرصت آفرین برای شهرداری تهران است.به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی شهرداری تهران؛ مراسم تکریم و معارفه مدیر بازرسی سازمان مدیریت پسماند ظهر روز دوشنبه 14 آبان و با حضور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند، جانشین سازمان بازرسی، معاون بازرسی در حوزه خدمات شهری و جمعی از مدیران دو مجموعه برگزار شد.

علی ایرانشاهی جانشین سازمان بازرسی در این مراسم ضمن اشاره به حساسیت های بالای سازمان مدیریت پسماند به واسطه عملکرد و نوع فعالیت این سازمان، گفت: شاید نزدیک ترین سیستم نظارتی به مجموعه عملکردی سازمان مدیریت پسماند بازرسی باشد. این نظارت های مکرر ناخودآگاه ما را وارد اجرا می کند که این یک حسن است و نشان می دهد رویکرد ما در سازمان بازرسی رویکرد حمایتی است.

وی با بیان اینکه در بسیاری از کشوری های توسعه یافته از پسماند به عنوان طلای کثیف یاد می کنند تاکید کرد: در تهران و برخی از کلانشهرها اقدامات خوبی در بحث پسماند صورت گرفته است اما هنوز این تلاش ها به درآمد زایی چشمگیر منجر نشده است و باید به سمتی برویم که مجموعه هایی نظیر سازمان پسماند به خودکفایی برسند.
 ایرانشاهی موضوع پسماند در شهرداری تهران را به جهت پتانسیل های درآمدزایی آن مورد توجه قرار داد و افزود: این حوزه یکی از حوزه های فرصت آفرین برای شهرداری است و اگر طرح جامع و تفصیلی مدیریت پسماند نهایی و اجرایی شود، به عنوان یک نقشه راه و چارچوب کاری می تواند مورد استفاده قرار گرفته و بخشی از هزینه های شهرداری را جبران کند.

جانشین سازمان بازرسی بر انجام کار فرهنگی در بحث زباله تاکید کرد و ابراز داشت: با توجه به اینکه سرانه تولید زباله در کشور ما در مقایسه با بسیاری از کشورهای صنعتی بیشتر می باشد، شهرداری تهران می تواند در حوزه فرهنگی اقدامات موثری را در راستای کاهش تولید زباله انجام دهد.

روزانه 9 هزار تن زباله شهری در تهران جمع آوری می شود
رضا عبدلی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند نیز در این مراسم با بیان اینکه سازمان پسماند به واسطه حساسیت، کار شبانه روزی و انجام برخی پروژه های سنگین، یکی از پرکارترین سازمان های شهرداری می باشد، کمک ، مساعدت و همکاری سازمان بازرسی با این مجموعه را در انجام بسیاری از فعالیت ها و قراردادها مشهود دانست و گفت: سازمان مدیریت پسماند در راستای اصلاح قراردهای داخلی توانست با همکاری بازرسی و حراست بالای 20 میلیارد تومان در قراردادها صرفه جویی داشته باشد.

عبدلی در ادامه اشاره ای به آمار تولید روزانه زباله در شهر تهران داشت و عنوان کرد: زباله شهری تهران روزانه 9 هزار تن می باشد که از این میزان حدود 1300 تا 1350 تن زباله خشک ، 700 تا 800 تن زباله های حجیم مثل چوب ، تخته و پلاستیک، 200 تا 300 تن زباله شهرهای حومه تهران ، 200 تن زباله های صنعتی و پزشکی  و 7 هزار تا 7500 تن نیز زباله هایی است که از ایستگاه های ده گانه جمع آوری می شود.

بر اساس این گزارش در پایان مراسم، با حکمی از سوی رئیس سازمان بازرسی یاسر صادقپور در سمت مدیر بازرسی سازمان مدیریت پسماند منصوب و ضمن تقدیر از خدمات رضا صفی خانی مدیر بازرسی سابق این حوزه، حکم رئیس سازمان بازرسی برای تصدی سرگروه بازرسی فضای سبز به وی ابلاغ شد.

 

 print

06/11/2018 12:59:55 ب.ظ


تعداد بازدید: 130