نمایش اخبار

نمایش اخبار ویژه

با حضور جانشین سازمان بازرسی؛
مراسم تکریم و معارفه مدیران بازرسی مناطق 17 و 21 برگزار شد

طی احکامی جداگانه از سوی رئیس سازمان بازرسی محمد حسن مقدسی در سمت مدیر بازرسی جدید شهرداری منطقه 17 و حسین فرزاد به عنوان مدیر بازرسی منطقه 21 منصوب شدند.ایرانشاهی در مراسم تکریم و معارفه مدیر بازرسی منطقه 17:
فرایند سازی و سیستمی کردن ، لازمه بازرسی پیشگیرانه است

جانشین سازمان بازرسی با بیان اینکه فرایند سازی و ساختار سازی از ابزارهای نوین پیشگیری می باشد تاکید کرد : حرکت به سمت سیستمی کردن و فرایند سازی عملکردها و فعالیت ها، لازمه ی بازرسی پیشگیرانه است .
به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی شهرداری تهران؛ علی ایرانشاهی در مراسم تکریم و معارفه مدیر بازرسی منطقه 17 که روز شنبه 28 مهرماه برگزار شد، با اشاره به حجم و تنوع خدمات شهرداری به مردم از بدو تولد تا لحظه وفات، عملکرد مدیران اجرایی به ویژه شهرداران مناطق را به جهت قرار گرفتن در حوزه عملیاتی کاری سخت و دشوار دانست و اظهار داشت: یکی از دلایلی که گاهاً باعث بروز نارضایتی در میان شهروندان می شود همین تنوع گسترده خدمات رسانی شهرداری در بخش های مختلف به مردم است که باید در راستای کاهش نارضایتی ها تلاش شود.

وی بازرسی و حراست را دو بازوی کمکی شهرداری برای تسهیل خدمت رسانی به شهروندان مطرح کرد و افزود: بازرسی باید در کنار سیستم باشد و رویکرد این سازمان نیز کمک رسانی به مدیران اجرایی است که این مهم در سرلوحه کار سازمان قرار گرفته است.
ایرانشاهی با تاکید بر اینکه پیشگیری در هر حوزه ای بهتر از درمان می باشد ابراز داشت: فرایند سازی و ساختار سازی از ابزارهای نوین پیشگیری است . برای پیشگیری به جای عملکردهای نقطه ای باید با تبیین و تصحیح ساختارها و فرایندها اشتباه را از سیستم دور کرد.

جانشین سازمان بازرسی بحث دولت الکترونیک را مورد توجه قرار داد و گفت: سیستماتیک کردن خدمات و عملکردها و حذف مراجعات حضوری تجربه ای است که دنیا به آن دست یافته و در کشور ما نیز الکترونیکی کردن ساختارها و فرایندها در حوزه شهرداری ها و در مدیریت فعلی سازمان بازرسی سرلوحه کار قرار گرفته و پیشگیری الکترونیکی نیز مد نظر این سازمان می باشد.

امیر محسنی شهردار منطقه 17 نیز در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات فرزین زاد مدیر بازرسی سابق منطقه 17 و آرزوی موفقیت برای مدیر بازرسی جدید این منطقه، بازرسان را بازوان توانمند شهرداری دانست که با چشم باز برنامه ها را کنترل کرده و قبل از آنکه تخلفی صورت گیرد، زمینه پیشگیری آن را فراهم می نمایند. 
محسنی در ادامه به تشریح موقعیت مکانی منطقه 17 پرداخت و اظهار داشت: این منطقه به لحاظ تراکم ، پرجمعیت ترین منطقه تهران است که این موضوع هم یک فرصت است و هم تهدید. فرصت به جهت حضور نیروی انسانی عظیمی که بخش گسترده ای از آنها از خانوده های معظم شهدا هستند و تهدید به جهت اینکه اگر ارائه خدمات به شکل مطلوبی صورت نگیرد این نگرانی ها و نارضایتی ها به دلیل تراکم جمعیت منطقه افزایش می یابد.

شهردار منطقه 17 ارتباط مردم با شهرداری را در این منطقه سالم و تنگاتنگ بیان کرد و افزود: ما در منطقه 17 توانسته ایم با شناسایی گنج های پنهان و برنامه ریزی و سازماندهی مناسب، در راستای برنامه های شهردار محترم تهران سرمایه گذاری های لازم را در منطقه انجام دهیم و این مهم جز با همکاری و همیاری سازمان های نظارتی به ویژه سازمان بازرسی میسر نمی شد.

در پایان این این مراسم طی حکمی از سوی رئیس سازمان بازرسی، محمد حسن مقدسی در سمت مدیر بازرسی جدید منطقه 17 منصوب و از زحمات حسین فرزین زاد مدیر بازرسی سابق منطقه تقدیر به عمل آمد.

 

 


 

 جانشین سازمان بازرسی :
رویکرد بازرسی ، مبتنی بر تسهیل گری امور در چارچوب قانون است

علی ایرانشاهی رویکرد مدیریت فعلی سازمان بازرسی را رویکردی مبتنی بر همکاری ، هماهنگی  و تسهیل گری امور در چارچوب قانون دانست و گفت : ایجاد توقف و ایستایی در امور اجرایی خارج از مقررات ، هدف بازرسی نیست.
به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی شهرداری تهران؛ در مراسم تکریم و معارفه مدیر بازرسی منطقه 21 که با حضور رحمانی شهردار منطقه، ایرانشاهی جانشین سازمان بازرسی و جمعی از معاونان و مدیران دو مجموعه برگزار شد، طی حکمی از سوی رئیس سازمان بازرسی حسین فرزین زاد در سمت مدیر بازرسی منطقه 21 منصوب و از زحمات حسین دزفولی مدیر بازرسی سابق منطقه تقدیر شد.

جانشین سازمان بازرسی با بیان اینکه انجام کار قانونی در سیستم اساس فعالیت بازرسی می باشد، تاکید کرد: بازرسی در منطقه و مرکز از این منظر مفید خواهد بود که بازرسان ما کمک می کنند تا اگر نقض قانونی صورت گرفت با راهنمایی و بیان نقطه نظرات اصولی و منطبق بر قانون، از بروز آن جلوگیری نمایند.

بر اساس این گزارش حسن رحمانی شهردار منطقه 21 در ادامه با اشاره به نگاه مدیریت فعلی شهرداری تهران به نهادهای نظارتی و بازرسی در پیشگیری از تخلفات اظهار داشت: ما در جامعه دو شرایط داریم. یکی افزایش برخی از بی اخلاقی ها است که بر حسب آن وظیفه نهادهای نظارتی نیز بیشتر می شود و مضاف بر آن شرایط موجود در شهرداری به خصوص در بحث مالی باعث شده تا روش و نوع فعالیت ها نیز تا حدودی تغییر کند.

وی نگاه مشارکتی را در شهرداری تهران مد نظر قرار داد و تاکید کرد: در شرایط فعلی وظیفه بازرسی کمک به مدیریت شهری در کاهش مشکلات و خدمت رسانی بهینه به شهروندان پایتخت است.
رحمانی در پایان از زحمات حسین دزفولی مدیر بازرسی سابق منطقه 21 تقدیر و برای وی آرزوی موفقیت کرد و ضمن خوش آمد به مدیر جدید بازرسی منطقه ، برای ایشان آرزوی بهروزی و توفیق روز افزون نمود.print

22/10/2018 11:26:08 ق.ظ


تعداد بازدید: 295